Соціологи Інституту суспільно-економічних досліджень дослідили всі обласні центри України за двома показниками – кількість кримінальних злочинів та думка мешканців регіонів щодо власної безпеки. Найнебезпечнішим назвали Запоріжжя, а найбезпечнішим виявився Хмельницький: 73% хмельничан почуваються безпечно, йдучи додому ввечері після настання темряви, також у місті, порівняно з іншими обласними центрами, найменше кримінальних правопорушень – всього 2 на 10 тис. осіб.

Згідно з результатами досліджень, у п’ятірці найбезпечніших міст після Хмельницького опинилися Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ. В антирейтинговій п’ятірці, окрім Запоріжжя, – Кропивницький, Київ, Сєвєродонецьк та Миколаїв.

Втім, рейтинг достатньо суб’єктивний, адже «сприйняття громадянами стану безпеки в місті не завжди співпадають із об’єктивними даними щодо кількості кримінальних правопорушень. Наприклад, в Івано-Франківську, Вінниці і Херсоні кількість кримінальних правопорушень приблизно однакова: від 150 до 165 на 10 тис. осіб. Проте, городяни почуваються по-різному. У Вінниці та Івано-Франківську безпечніше, а у Херсоні менш безпечно», – розповідає експерт з макроекономічної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Крістіна Аврамченко.

Цікаво, що у туристично привабливому Львові зареєстровано понад 200 кримінальних правопорушень на 10 тис. населення, однак безпечно почуваються понад 65% городян, у той час як у прифронтовому Маріуполі злочинність одна з найменших у країні (32 злочини на 10 тис. населення), проте лише 41% респондентів почуває себе у безпеці.

Рейтинг безпечності облцентрів є результатом співставлення даних Третього всеукраїнського муніципального опитування мешканців обласних центрів, проведеного на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (ІRI) та статистики щодо кількості кримінальних правопорушень.

Print Friendly, PDF & Email