ДП НАЕК "Енергоатом" оголосило тендер на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Зоні відчуження (між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка Київської області). Відповідне оголошення розміщене у системі ProZzoro.

Як зазначається, очікувана вартість проекту становить 939,084 млн грн (з ПДВ). Тендерні пропозиції приймаються до 6 червня 2017 року. Очікується, що роботи повинні бути виконані протягом 24 місяців з моменту укладення контракту - тобто, по 20 липня 2019 року. Крім того, до серпня 2017 року має бути підготовлений майданчик для Централізованого сховища.

Для довідки зазначимо, що Україна щороку витрачає близько 200 млн дол. на зберігання відпрацьованого ядерного палива у Росії. З чотирьох працюючих АЕС України лише Запорізька АЕС має власне пристанційне сховище для зберігання ВЯП.

Нагадаємо, у березні компанія ПАТ «Укренергомонтаж» приступила до будівництва нової залізничної лінії неподалік від Чорнобильської атомної електростанції. Додаткова гілка з'єднає будівельний майданчик ЦСВЯП та існуючу лінію Вільча-Янов залізниці Овруч-Чернігів. Повністю закінчити роботи планують в квітні 2018 року, після чого нова гілка зможе використовуватися для доставки в ЦСВЯП відпрацьованого ядерного палива з діючих українських атомних електростанцій.

Print Friendly, PDF & Email