Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй 17 грудня розгляне проект резолюції про мілітаризацію окупованого Криму Російською Федерацією з урахуванням російської агресії в Керченській протоці. Про це на брифінгу в Нью-Йорку присвяченому ситуації в Чорному і Азовському морях в контексті агресії Росії проти України, який транслювався на сайті ООН, заявив постійний представник України Володимир Єльченко, передає УНІАН. 

Представник України підкреслив, що агресивні дії Росії з 2014 року є кричущим порушенням положень Статуту ООН, Гельсінського заключного акту, Конвенції ООН з морського права, а також ряду інших багатосторонніх і двосторонніх угод.

«Російські дії характеризуються зростаючими масштабами, інтенсивністю і небезпечністю, а також створюють загрозу для безпеки всіх країн регіону Чорного моря і за його межами», - заявив Єльченко. 

Він також підкреслив, що твердість міжнародної відповіді повинна бути адекватною загрозам, що породжується російською агресією. 

«Для досягнення цієї мети, Україна разом з 29 співавторами спрямували для розгляду Генеральною асамблеєю ООН 17 грудня проект резолюції під назвою «Проблема мілітаризації Автономної республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів», - підкреслив представник України.

Print Friendly, PDF & Email