Командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко запропонував себе в обмін на 24 українських моряків, затриманих в Керченській протоці. Про це він заявив в інтерв'ю газеті Bild, опублікованому в четвер, 6 грудня, передає DW.

За словами Ігоря Воронченко, він готовий відправитися в російську в'язницю, якщо президент РФ Володимир Путін відпустить на свободу затриманих моряків. «У мене розривається серце, коли я бачу своїх солдатів, яких протизаконно утримують в Росії», - заявив глава ВМС України.

У той же час адмірал на відміну від президента України Петра Порошенко не вважає, що військові кораблі НАТО змогли б допомогти країні в Азовському морі. «Існує угода від 2003 року, за якою будь-якому військовому судну для заходу в Азовське море необхідний дозвіл і від України, і від Росії. Це означає, що навіть якщо б Україна хотіла, Росія б цього не дозволила», - підкреслив Воронченко. У свою чергу, він закликав НАТО збільшити свою присутність в Чорному морі.

Нагадаємо, що 4 грудня в Міністерстві інфраструктури України повідомили про часткове відновлення руху через Керченську протоку. 

Print Friendly, PDF & Email