Військово-морські сили США направили ракетний есмінець USS McCampbell в район затоки Петра Великого в Японському морі, яка розташована на південному узбережжі російського Примор’я. Про це повідомила прес-секретар Тихоокеанського флоту США Рейчел МакМаррі, передає Голос Америки.

«Есмінець McCampbell проплив в безпосередній близькості з затокою Петра Великого для того, щоб оскаржити надмірні … вимоги Росії і відстояти права США та інших країн на законне використання морських просторів», — йдеться в заяві МакМаррі.

Сполучені Штати не визнають законними російські територіальні вимоги на ділянки Японського моря, що знаходяться поза межами 12-мильної зони. Заявляючи свої претензії на ці території, Москва порушує міжнародне законодавство, стверджують в ВМС США.

Затока Петра Великого — найбільша бухта Японського моря, на березі якого знаходиться місто Владивосток. Тут же розміщена база російського Тихоокеанського флоту.

Як повідомила представник Тихооокеанского флоту США, операцію з вільної навігації в цьому районі було проведено вперше з 1987 року. Територіальні претензії на цю ділянку Японського моря подавав ще уряд СРСР.

Print Friendly, PDF & Email