Під час переходу з порту Одеси в порт Маріуполя російський прикордонний корабель протаранив буксир Військово-морських сил України. Про це 25 листопада повідомили в прес-службі ВМС України.

У відомстві зазначають, що прикордонні кораблі Росії типу "Соболь", "Дон", катери типу "Мангуст" і "Суздалец" здійснили агресивні дії проти українських кораблів.

"Прикордонний корабель "Дон" здійснив таран нашого рейдового буксира, в результаті якої пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, втрачено рятувальний пліт", - сказано в повідомленні.

В результаті події ніхто не постраждав.

У РФ кажуть, що правопорушником э Україна.

"Сьогодні вранці близько 7:00 за московським часом три кораблі Військово-морських сил України порушуючт статті 19 і 21 Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права, що визначають право прибережної держави на забезпечення безпеки в морському просторі, перетнули державний кордон Російської Федерації, неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря Російської Федерації", - прокоментували ситуацію в ФСБ РФ.

Варто зазначити, що мова йде про кримський кордон, який кожна зі сторін вважає своєю територією. У відомстві також додали, що українські військові кораблі продовжують рух до Керченської протоки. Про це повідомило агентство Інтерфакс.

У березні цього року корабель морської охорони Держприкордонслужби затримав в акваторії Азовського моря риболовецьке судно-порушник "Норд" під прапором РФ. На борту перебували 10 осіб. Корабель зупинили в 15 милях від Обіточної коси, яка відноситься до Запорізької області.

Print Friendly, PDF & Email