Слідчі Організації Об’єднаних Націй виявили докази скоєння воєнних злочинів російськими військовими в Україні. Про це заявив голова Слідчої комісії Ради ООН з прав людини Ерік Моуз, пише Deutsche Welle.

«На підставі зібраних доказів комісія дійшла висновку, що в Україні були воєнні злочини», — сказав він.

Комісія працювала з травня щодо розслідування заяв про воєнні злочини у Київській, Харківській, Сумській та Чернігівській областях.

«Нас вразила велика кількість розстрілів у районах, які ми відвідали. Наразі комісія розслідує подібні смерті у 16 ​​містах та населених пунктах», — сказав Ерік Моуз.

Слідчі ООН опитали понад 150 потерпілих та свідків, відвідали 27 міст та населених пунктів, де обстежили могили, а також місця тримання під вартою та тортур.

У доповіді комісії виділено кілька сфер, де дії російської армії були особливо жорстокими. Йдеться про невибіркові напади на цивільні райони, страти, тортури, сексуальне та гендерне насильство.

Нагадаємо, СБУ встановила, що командир групи російського спецзагону Ахмат Ізнаур Мусаєв убив п’ятьох цивільних у Бучанському районі.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email