Лідери країн-членів Євросоюзу узгодили єдину політику з прийому мігрантів. Про це йдеться в підсумковому документі саміту ЄС, оприлюдненому на сайті Євроради. У ньому наголошується, що в результаті вжитих заходів щодо забезпечення ефективного контролю на зовнішніх кордонах ЄС, починаючи з 2015 року, кількість зафіксованих незаконних перетинів кордонів ЄС мігрантами скоротилося. «Європейська рада має намір продовжувати і зміцнювати цю політику, щоб запобігти поверненню до неконтрольованих міграційних потоків 2015 року», ‒повідомляєтьсяу документі.
Ще до початку саміту, на неформальну зустріч до Брюсселя приїхали 16 з 28 глав держав і урядів ЄС. На зустрічі голова італійського уряду закликав країни Євросоюзу спільно вирішувати проблему міграції, а також карати ті країни, які відмовляються приймати мігрантів і біженців. Джузеппе Конте представив колегам план з десяти пунктів, головний з яких є таким: іммігранти не мають реєструватися в країні першої зупинки, а вирушати далі до інших держав Європи. Крім того, він запропонував створити так звані центри захисту мігрантів в інших країнах ЄС, а також за його межами за аналогією з Туреччиною.
Олександр Соловйов, лідер партії «РОЗУМНА СИЛА» прокоментував можливі ризики для України міграційної політики ЄС: « Така міграційна політика ЄС може суттєво вплинути на нашу країну. Адже, наміри створювати міграційні центри за кордонами ЄС, вочевидь стосуються, в першу чергу, України. Ще минулого року, представники влади висловлювали готовність до кінця 2018 року прийняти в Україні 20 тисяч мігрантів з Європи. За інформацією німецьких видань, МЗС ФРН та України вже узгодили програму дій щодо початку в Україні кампанії з створення засад для дружнього ставлення до біженців, що фінансується з ФРН. Головна мета проекту – перетворення України на “регіон, толерантний до біженців та шукачів політичного притулку”. Наша партія категорично не підтримує подібні ініціативи. Країні потрібно, в першу чергу, вирішувати власні проблеми і забезпечувати добробут громадян України. Сьогоднішня влада не розуміє цих цінностей. Саме через це, українці вимушені шукати кращої долі за кордоном, а ЄС робить спроби вирішити власні міграційні проблеми за наш рахунок».