Компанія ДТЕК Ріната Ахметова у четвертому кварталі 2016 року подвоїла показник EBITDA (аналітичний показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань) порівняно з першими дев’ятьма місяцями року – з 7,33 млрд до 17,8 млрд гривень. Про це, посилаючись на дані прес-служби компанії, повідомляють «Наші гроші», зазначаючи, що також ДТЕК значно наростив кількість «грошових коштів та їх еквівалентів» – «Станом на кінець 2015 року, в компанії було 706 млн гривень, а на кінець грудня 2016 року – вже 7 545 млн гривень».

«У 2016 році також значно подорожчали єврооблігації ДТЕКу. У попередні два роки вони дешевшали на фоні критики групи Ахметова з боку президента Петра Порошенка і співвласника компанії ICU Володимира Демчишина, який обіймав посаду міністра енергетики та вуглепрому. При цьому дешевіючі облігації скуповувала компанія ICU. Зимою 2015-2016 років НКРЕКП, очолюване колишнім співробітником ICU Дмитром Вовком, розробило так звану формулу «Роттердам+» для розрахунку тарифу на електроенергію, вироблену ТЕС. Формула передбачає, що у тариф закладається вартість вугілля по котирування у порту Роттердаму, до якої додається вартість доставки палива в Україну. Після введення в дію «роттердамської» формули електроенергія від ТЕС значно подорожчала. Разом з цим подорожчали і єврооблігації ДТЕК. Дохід по ним отримує в тому числі і той, в чиїх інтересах скуповувала облігації компанія ICU. Співвласник цієї фірми Макар Пасенюк є фінансовим радником президента Петра Порошенка», — нагадують «Наші гроші».

Також нагадаємо, що дружина Петра Порошенка Марина стане ведучою на каналі Ахметова: перша леді України вестиме рубрику «У ритмі спорту з Мариною Порошенко» на телеканалі «Україна», перший випуск якої очікується 15 травня о 7:15.

Print Friendly, PDF & Email