Президент України Петро Порошенко пообіцяв ієрархам Української православної церкви Московського патріархату захищати право на вільний вибір церковної юрисдикції. Про це йдеться в повідомленні представника Глави держави Святослава Цеголко в Facebook, передає УНН.

«Президент Порошенко запевнив, що українська держава буде захищати право священнослужителів і мирян на вільний вибір церковної юрисдикції. Він також розповів, що Вселенський Патріарх зі свого боку, гарантує повний канонічний захист прихильникам автокефалії в Україні»,– написав С.Цеголко.

Відзначається, що Порошенко повідомив ієрархам про свої переговори з Вселенським Патріархом, про угоду між Україною та Константинополем, і про готовність Вселенського Престолу сприяти проведенню об’єднавчого собору.

Крім того, за словами Цеголко, владики УПЦ МП розповіли про «безпрецедентний тиск Москви», який чиниться на тих єпископів, які готові до створення єдиної церкви.

Зустріч президента України Петра Порошенка та ієрархів УПЦ МП в закритому форматі пройшла 13 листопада в «Українському домі».

Print Friendly, PDF & Email