Прес-служба прокуратури Харківської області повідомила, що Червонозаводський райсуд продовжив запобіжний захід колишньому меру Слов’янська Нелі Штепі до 2 квітня. Рішення щодо продовження арешту було винесено за 2,5 години до закінчення терміну її арешту.

Адвокат Штепи Дмитро Марченко в свою чергу стверджує, що ухвала суду була винесена з безліччю процесуальних порушень: «Це повне беззаконня! Прокуратура в клопотанні навіть назви суду не поміняла — у неї там усе ще Червонозаводський суд! Нелі Ігорівні стало погано, приїхала «швидка». Сказали, що вона потребує термінової госпіталізації. Тут-таки прибігла «трійка», швиденько зачитали вступну та резолютивну частину. У сьогоднішнього засідання була одна мета — продовжити їй запобіжний захід».

Також, адвокат заявив, що захист має намір звернутися до Європейського суду з прав людини зі скаргою на порушення, допущені під час підготовчого засідання.

Нагадаємо, що Неля Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Їй інкримінують зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей, а також створення терористичної групи чи організації. Між тим, сама колишній мер Слов’янська свою провину повністю заперечує. Також, у жовтні 2016 року, під час судового засідання вона заявила, що загін сепаратистів Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), який у квітні 2014 року захопив Слов’янськ, фінансували лідер Народного фронту Арсеній Яценюк і секретар Ради безпеки й оборони Олександр Турчинов, і що документи, які підтверджують це звинувачення вона передала до Харківського УСБУ:

«Я сиджу в СІЗО тільки тому, що я привезла в СБУ міста Харкова документи, що підтверджують — бандформування під керівництвом Стрєлкова у Слов’янську оплачували Яценюк і Турчинов. І мене попередили, що я або мовчу, як інші мери, або буду сидіти в СІЗО.

Print Friendly, PDF & Email