На міжбанку сьогодні подорожчали як долар, так і євро. «Зелений» у купівлі-продажу додав п’ять копійок (26,19/26,22 грн/$), європейська валюта – чотири (32,42 грн/євро) та п’ять (32,45 грн/євро) копійок відповідно. На міжбанку було зареєстровано рекордну кількість угод – 624 на 405 мільйонів доларів.

Середньозважений курс на валютних торгах встановився на рівні 26,22 грн/$. Порівняно із попереднім днем курс гривні просів на вісім копійок попри те, що пропозиція валюти перевищувала попит. Валютні коливання на міжбанку вплинули й на готівковий ринок.

Долар у банках подорожчав на чотири копійки у купівлі/продажу (26/26,24 грн/$), євро – на п’ять копійок (32,05/32,50 грн/євро). Курс гривні знизився, незважаючи на оптимістичні заяви міністра фінансів Олександра Данилюка, котрий за результатами засідання у штаб-квартирі МВФ запевнив: Україна може отримати новий транш від МВФ у розмірі 2 мільярдів доларів уже у травні-червні.

«Я би не став характеризувати те, що відбувається на міжбанку в останні дні, як стійкий ріст долара, – пояснює Експрес-онлайн Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі. – Дійсно, з кінця минулого тижня котирування «зеленого» ростуть. Але це всього лиш «ринковий шум», викликаний коливаннями об’ємів валюти, яку продають експортери. Одного дня обсяг більший, іншого – менший. Якихось фундаментальних причин для незначного руху долара вверх шукати не варто. Адже в цілому він залишається у коридорі 25,92-26,55 гривні за долар, причому ближче до його нижнього кордону.

Що стосується перспектив отримання траншу МВФ у травні-червні, то вони дуже туманні. А заява Мінфіну з цього приводу – надто оптимістична. МВФ жорстко стоїть на позиції виконання Україною своїх зобов’язань у рамках спільно прийнятої програми. Зокрема, для отримання траншу повинно бути вирішене питання з Антикорупційним судом, включаючи процедуру призначення його суддів. Також мають бути встановлені ринкові ціни на газ для населення. Ми ж бачимо, що влада не квапиться реалізовувати взяті на себе обов’язки щодо цих реформ. А без них на отримання грошей МВФ розраховувати марно»,  — розповів експерт.

Print Friendly, PDF & Email