Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації проектів за підтримки Українського культурного фонду. Таке рішення ухвалено на засіданні 18 квітня 2018 року, повідомляє «Урядовий портал».

Як зазначається, документом визначається механізм використання коштів, передбачених Мінкультури у держбюджеті за програмою 1801140 «Забезпечення функціонування Українського культурного фонду».

«Відповідно до затвердженого Порядку, кошти спрямовуються на надання грантів та стипендій для стимулювання розроблення інноваційних проектів; підтримки реалізації міжнародних проектів; сприяння збереженню, актуалізації і популяризації національного культурного надбання; підтримки мистецьких дебютів, стимулювання творчої праці діячів культури і мистецтва, зокрема молодих митців; популяризації української культури та мистецтв, формування позитивного іміджу України у світі; підтримки культурних проектів української діаспори», — йдеться в повідомленні.

Зазначена програма держбюджету на 2018 рік передбачає виділення для фонду 200 млн грн.

Пропозиції щодо виду, умов та обсягів підтримки проектів подаються на погодження дирекції Фонду відповідною експертною радою. Фонд одержує й аналізує звіти про результати виконання проектів та використання коштів, спрямованих на їх реалізацію. Обов’язковою умовою завершення будь-якого проекту є публічне представлення результатів його виконання, а також розміщення звіту про використання коштів у рамках проекту на офіційному веб-сайті Українського культурного фонду для відкритого доступу.

Як повідомлялося, міністр культури Євген Нищук 19 січня 2018 року призначив головою Українського культурного Фонду Марину Порошенко. Як заявили тоді в Мінкультури, за її кандидатуру за підсумками відкритого конкурсу одноголосно проголосували всі члени Наглядової ради Фонду.

Print Friendly, PDF & Email