15 лютого, в ході позачергового засідання уряду Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про введення надзвичайного стану в енергетиці. Надзвичайний стан триватиме протягом місяця.

Передусім, це означає що у виникненні необхідності та диспропорції між споживанням і виробленням електричної енергії здійснюватимуться віялові відімкнення для того, з метою збалансувати вироблення і споживання електричної енергії. Про це розповів під час засідання уряду міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. За його словами, надзвичайні заходи передбачають визначення допустимого рівня зниження резерву енергогенерувальних потужностей.

Крім того, важливим є пункт про розробку графіка навантаження енергосистеми України з урахуванням вимог ДП «Національна енергетична компанія» Укренерго «. Зокрема, надзвичайні заходи передбачають, що НЕК» Укренерго «, виходячи з наявних запасів вугілля різних марок, повинен буде визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенерувальних потужностей, встановити ліміт за складом обладнання для кожного енергоблоку ТЕС.

Таким чином, для економії вугілля, підприємства будуть працювати, використовуючи мінімальний склад устаткування. Крім того, оператору магістральних мереж належить встановити тимчасові обмеження щодо їх пропускної спроможності, а також визначити умови та обсяги міждержавних перетоків електроенергії «. Крім того, для НАЕК «Енергоатом» будуть встановлені спеціальні графіки роботи, які АЕС зобов’язані будуть дотримуватися, а також компанія повинна бути готова в будь-який момент розвантажити свої енергоблоки. Так, в період ПП атомні станції забезпечать енергопостачання в нічний час і до 70-80% покриють споживання днем. Решта покриють гідроелектростанції, посилиться навантаження на ТЕС, що працюють на газовому вугіллі. Також буде застосований графік аварійних відімкнень. Очікується, що зазначені заходи сприятимуть тому, що споживання вугілля-антрациту скоротиться на 20%.

Нагадаємо, на засіданні у вівторок Кабмін не зміг ухвалити рішення про введення надзвичайного стану в енергетиці. Антикризовий енергетичний штаб і раніше рекомендував главі Міністерства енергетики Ігорю Насалику внести на розгляд Кабміну питання про введення надзвичайних заходів на ринку електроенергії.

Також, слід відзначити, що причиною для введення надзвичайного стану є блокада постачання вугілля-антрациту із непідконтрольних Україні територій, яку проводить низка радикальних націоналістичних організацій і рухів та деякі ветерани АТО. Отже, запасів українських теплогенеруючих підприємств вистачить максимум на 40 днів. Також, через блокаду Донбасу в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості допускають використання електроенергії з Росії.

Print Friendly, PDF & Email