Плани відновлення експорту українського зерна через Чорне море передбачають часткове розмінування Україною портів та підходів до них, припинення вогню для проходження караванів суден із зерном. Про це у середу, 13 липня, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела.

Видання оцінює домовленості з цього питання, досягнуті на переговорах представників України, Росії, Туреччини та ООН у Стамбулі як «всеосяжну угоду».

«Згідно з всеосяжною угодою, досягнутою в середу, зерно може бути відправлене з трьох українських портів у конвоях, що супроводжуються українськими кораблями, з припиненням вогню для захисту суден у межах географічних кордонів і деякими операціями з розмінування», — пише видання.

Воно наголошує, що технічні деталі ще необхідно опрацювати, зокрема те, як відбуватиметься розмінування навколо українських портів. Україна спочатку повідомила ООН, що безпечний прохід через її мінні поля може бути нанесений на картку. Проте західний чиновник зазначив, що «так звані плаваючі міни також мають бути знешкоджені».

Згідно з домовленостями, ВМС Туреччини інспектуватимуть порожні судна, що заходять до українських портів, щоб розвіяти побоювання Росії щодо того, що кораблі можуть бути використані для транспортування західної зброї Збройним силам України.

«Учасники чотиристоронньої зустрічі погодилися створити координаційний центр у Стамбулі щодо експорту українського зерна», — заявив голова Міноборони Туреччини Хулусі Акар.

Він повідомив, що представники Туреччини, Росії та України планують провести ще одну зустріч наступного тижня.

The Wall Street Journal зазначає, що хоча офіційні особи заявили, що переговори завершилися угодою про загальні параметри експорту, вони попередили, що президент Росії Володимир Путін ще нічого не підписав.

«Найголовніше, що нам все ще потрібне зелене світло від Путіна», — сказав чиновник.

Джерела газети не відкидають, що це може відбутися під час зустрічі російського лідера з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом у Тегерані наступного тижня.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email