Американський лідер вперше відвідає низку близькосхідних країн на посаді президента. У ході відвідин планується провести важливі переговори із главами цих країн.

Президент США Джо Байден розпочав свій перший візит на Близький Схід з моменту вступу на посаду. Зокрема, він прибув до Єрусалиму. Про це повідомило інформаційне агентство Reuters у середу, 13 липня.

В американського лідера заплановані переговори з прем’єр-міністром Ізраїлю Яїром Лапідом, президентом Ісааком Герцогом та лідером опозиції Біньяміном Нетаньяху та переговори з президентом Палестини Махмудом Аббасом на Західному березі.

У п’ятницю, 15 липня, він вирушить до Саудівської Аравії. Тут Байден зустрінеться з головними особами королівства в Джідді, а також візьме участь у саміті Ради співробітництва країн Перської затоки.

У рамках візиту президент США «зміцнить непохитну відданість Сполучених Штатів справі безпеки та процвітання Ізраїлю». Переговори також присвячені зростаючій інтеграції Ізраїлю.

У ЗМІ припускають, що під час зустрічі з Аббасом Байден наголосить на своїй підтримці рішення про створення двох держав, що пропонує палестинському народу рівний ступінь безпеки, свободи та можливостей.

Зазначимо, що під час передвиборчої кампанії 2019 року нинішній президент США пообіцяв покласти на уряд Саудівської Аравії відповідальність за вбивство Джамаля Хашоггі, саудівського журналіста, який критикував уряд, убитого агентами Саудівської Аравії в посольстві країни в Стамбулі в жовтні.

США в ході розслідування заявили, що наслідний принц Мохаммад бін Салман, чинний правитель королівства, стоїть за вбивством.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email