Заступник голови Федерації профспілок України, на своїй сторінці у соцмережах провів цікаву паралель щодо відношення влади до профспілок у США і в Україні. Почав він свій пост з цитати Президента США Джо Байдена.

«Я з самого початку казав, що буду найбільш прихильним до робітників і профспілок президентом в історії Америки, і я дотримуюсь цієї обіцянки», — Байден.

5 вересня у США офіційно відзначають День праці. Його запровадив особисто президент США. Сьогодні Джо Байден прозвітував перед народом про нові робочі місця і розповів про співпрацю з профспілками. Про те, як вони разом захищають права і покращують умови праці простих американських трударів.

Ось лише одна цитата:

«Профспілки були голосом американських робітників, направляючи їхній шлях до влади як головної сили в нашому суспільстві. Профспілки боролися за вищу заробітну плату та допомогу сім’ї, встановили життєво важливі стандарти охорони здоров’я та безпеки, забезпечили 8-годинний робочий день, викорінили дитячу працю, захищали від дискримінації та переслідувань і вимагали справедливої частки економічного добробуту кожного працівника. Вони дають працівникам право голосу у прийнятті важливих рішень, що впливають на їхнє життя та засоби до існування, і відіграють змінну роль у формуванні майбутнього нашої демократії. Середній клас побудував Америку, а профспілки побудували середній клас. Коли перемагає організована праця, перемагають сім’ї. Ми всі виграємо», — пише Саєнко.

Далі він проводить паралель з нашими реаліями.

«Чи можете ви уявити собі сьогодні щось подібне в Україні? На жаль, у нас профспілки сприймають як дратівливий фактор, який не дає можновладцям спокійно спати і «облаштовувати» свої справи за рахунок трудових прав українців. Замість того, щоб прислухатися до наших порад – влада вибрала спосіб простіший – знищити ФПУ. Атака на профспілкове майно, тиск, обшуки, кримінальні провадження – ось мова, якою влада нині «спілкується» з профспілками.

Натомість, ви помітили, з якою повагою Байден говорить про профспілки? І не тільки він. У Європі без узгодження з профспілками не проходить жоден соціальний законопроект. А перші особи держав мають за честь бути присутніми на профспілкових заходах», — наголошує заступник голови ФПУ.

Завершує профспілковий діяч риторичним, але важливим питанням.

«Можливо, саме з таких простих речей і починається справжня демократія та шлях до соціальної держави, до яких так старанно (на словах) намагається дотягнутися українська політична верхівка?», — завершив Володимир Саєнко.

Print Friendly, PDF & Email