Загострюється конфлікт навколо зіткнення українських та російських моряків, що у березні 2016 року стався навколо бурових веж, що належать кримській компанії «Чорноморнафтогаз», та розташовані у Чорному морі. У відповідь на щойно озвучену російською стороною інформацію про обстріл бурової установки «Тавріда», що ніби мав місце у 2016 році, з боку українського водолазного судна «Почаїв» під прикриттям фрегата «Гетьман Сагайдачний», українська сторона висунула свою версію.
Так, командування ВМС України заявило про те, що водолазне судно «Почаїв» навпаки піддалося обстрілу при спробі наблизитися до бурових веж «Чорноморнафтогаз» та продемонструвала фотографії зі слідами від куль снайпера на рубці корабля.
Конфлікт щодо власності «Чорноморнафтогазу» є частиною російсько-української суперечки щодо статусу анексованого у 2014 році Росією Криму. Тоді ж, у березні 2014 року, вежі «Чорноморнафтогазу» було взято під контроль російськими військовими. Київ вважає та далі вважатиме бурові платформи своєю власністю і наполягає на розгляді цього питання в міжнародних судах. За версією російської сторони, «Чорноморнафтогаз» є російською компанією, а тому й вежі знаходяться під контролем росіян.
Українські представники у свою чергу неодноразово намагалися висадитись на платформах, проте щоразу підходу українських плавзасобів не було допущено сторожовими кораблями ВМФ Росії.
Нагадаємо, що державне акціонерне товариство з видобутку і транспорту нафти та газу «Чорноморнафтогаз» є правонаступником виробничого об’єднання «Чорноморнафтогазпром», створеного у жовтні 1978 року. У 1998 році воно було реорганізовано у державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз». У 2011 році — в публічне акціонерне товариство, 100% акцій якого належали НАК Нафтогаз України. 17 березня 2014 року парламент самопроголошеної Республіки Крим оголосив про націоналізацію компанії. Прийнятою постановою було створено Кримське республіканське підприємство «Чорноморнафтогаз», яке було перереєстровано російською владою в державне унітарне підприємство Республіки Крим «Чорноморнафтогаз» 29 листопада 2014 року.

Print Friendly, PDF & Email