Перший голова луганських сепаратистів Валерій Болотов помер у Москві. Причини смерті з’ясовуються. Нагадаємо, Валерій Болотов народився у 1970 році в місті Таганрозі Ростовської області. Закінчив школу в Стаханові Луганської області. Під час службі в радянській армії служив у гарячих точках Закавказзя — Тбілісі, Єревані та Нагірному Карабасі, де й отримав бойовий досвід. Далі проживав у Луганську.
6 квітня в Луганську очолив штурм Обласного управління СБУ у Луганській області, що відбувалось під прапором ВДВ. 21 квітня 2014 року на так званих Народних зборах жителів Луганщини був обраний тимчасовим виконувачем обов’язків народного губернатора Луганської області, а 18 травня 2014 року — Головою невизнаної Луганської Народної Республіки.
14 серпня оголосив про свій тимчасовий відхід у відставку, з посиланням на поранення, і передав владу в сепаратистської республіки Ігорю Плотницькому, й виїхав до Москви, де і проживав, займаючись організацією гуманітарної допомоги на непідконтрольні території Луганської області.
Між тим, у своєму останньому інтерв’ю для агентства «Росбалт», Болотов жорстко критикував керівництво луганських сепаратистів та особисто Ігоря Плотницького, якого звинувачував у заколоті проти себе із метою отримання влади, ліквідації польових командирів та керівників уряду, та саботажі під час перебування Плотницкого на посаді міністра оборони.
«З Ципкаловим ми не один день були разом, він був одним з моїх заступників, я добре його знав. І те, що він покінчив життя самогубством, — це брехня. Образливо звучить заява, що він злякався й тому зважився на таке. Я вважаю, що його катували, можливо, в процесі «переборщили», можливо, вбили спеціально, а потім засунули в петлю. Але це не був суїцид» — прокоментував він тоді самогубство свого соратника та голови сепаратистського уряду Геннадія Ципкалова.

Print Friendly, PDF & Email