Міністр соціальної політики України Андрій Рева, в ефірі Радіо Свобода, вибухнув гнівною тирадою щодо координатора систем ООН в Україні Ніла Вокера. У відповідь на закиди представника ООН стосовно невиплату пенсій жителям непідконтрольних України територій Донбасу, він назвав слова представника Об’єднаних Націй «нахабним втручанням у внутрішні справи України».

«Такого нахабного втручання у внутрішні справи України я ще не бачив. Його мало хвилюють питання про те, що, наприклад, убивають наших військовослужбовців, про те, що йде війна, про те, що іноземні військові перебувають на нашій території. Його це не хвилює. Його хвилює тільки одне: щоб Україна платила пенсії людям, які перебувають на непідконтрольних територіях».

За словами міністра соцполітики, питання виплати пенсій жителям ОРДЛО залежить від виконання всіма сторонами Мінських угод: «Відновлення соціальних виплат – це восьмий пункт Мінських угод. Сім попередніх пунктів, які пов’язані з припиненням вогню, відведенням важких озброєнь, – не виконані. Восьмий пункт буде виконуватися лише тоді, коли будуть виконані перші сім», – підсумував Андрій Рева.

Нагадаємо, що у своєму інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня» координатор систем ООН в Україні Ніл Вокер закликав Київ поновити сплати всіх соціальні виплати та пенсії громадянам, які проживають на непідконтрольних Україні територіях Донбасу, та виплатити їх у повному обсязі. Також представник ООН зауважив, що рішення українського уряду стосовно припинення сплати соцвиплат та пенсій порушує як закони України, так і норми міжнародного права.

Print Friendly, PDF & Email