Президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель випустили спільну заяву по Донбасу після зустрічі з президентом України Петром Порошенко. Заяву від імені політиків розповсюдив прес-секретар німецького уряду Штефан Зайберта на сайті уряду, передає УНІАН.

У ній Меркель і Макрон рішуче закликали здійснити обмін заручниками на Донбасі і звільнити політичних в’язнів до кінця року.

Також політики привітали продовження Верховною Радою дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» до 31 грудня 2019 року. 

У заяві зазначено, що питання початку місії Організації Об'єднаних Націй має бути передано міністрам закордонних справ для здійснення подальших політичних обмінів. Крім того, лідери Франції і Німеччини нагадали про відповідальність всіх сторін щодо дотримання режиму припинення вогню, відведення важкого озброєння і повного виконання Мінських угод.

Раніше повідомлялося, що Макрон та Меркель засудили проведення незаконних «виборів» на території так званих «ДНР» та «ЛНР».

Print Friendly, PDF & Email