У черкаській школі, де масово потруїлися діти, на цьому тижні відновили навчальний  процес, попри те, що ще троє дітей залишаються у лікарні, а джерело отруєння все ще не встановлено.

«З понеділка, 14 травня, у черкаській школі №8 поновлено навчальний процес. Після масового отруєння дітей, яке сталося у цьому навчальному закладі 8 травня, комісія з надзвичайних ситуацій надала школі два карантинних дні», - йдеться у повідомленні Черкаської міськради.

Місцеві чиновники стверджують, що в них немає підстав зараз продовжувати карантинні заходи.  Проте вимагають від відповідних структур і органів, щоб вони оперативно знайшли джерело, яке призвело до надзвичайної ситуації. І хоча більшість дітей, на щастя, почуваються вже краще, відповідей компітенті органи й досі не дають. Станом на сьогодні 49 дітей і 4 дорослих, яких госпіталізували зі шкільної лінійки у Черкасах, вже виписали. Ще троє дітей досі перебувають у дитячій обласній лікарні.

Заслужений юрист України та радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА», Григорій Мамка, так прокоментував ситуацію: «В таких подіях дуже важлива похвилинна робота правоохоронного органу. Тому що, якщо має місце отруєння речовиною, то її необхідно вилучити. Якщо отруйна речовина у повітрі, необхідно брати максимально швидко забори повітря у спеціальну ємність. Тому що повітря змінюється, потоки його міняються, беруть інші напрямки». На його думку, тільки за умови чіткого дотримання протоколу правоохоронцями та вчасного взяття проб можна встановити конкретну причину отруєння. Якщо це не робиться або робиться непрофесійно, то українців і надалі годуватимуть обіцянками, а винних у масових отруєннях – шукати роками».

Нагадуємо, що 8 травня під час шкільної лінійки в черкаській загальноосвітній школі №8 учні 2-9 класів почали непритомніти, відчували нудоту. Загалом на заході перебувало 424 учні та 26 вчителів. З них було госпіталізовано 55 дітей та 4 дорослих (трьох вчителів та технічну працівницю), дванадцять осіб при цьому потрапили в реанімацію.

Print Friendly, PDF & Email