Мадрид зажадав від Лондона письмових гарантій стосовно питання Гібралтару, передає DW. Іспанія хоче отримати право вето на будь-яку майбутню угоду про взаємини між Європейським Союзом і півостровом, що належить Великобританії. В іншому випадку, як заявив в п'ятницю, 23 листопада, державний секретар у справах ЄС в МЗС Іспанії Луїс Марко Агіріано, Мадрид на позачерговому саміті ЄС проголосує проти угоди по Брексіту.

Аналогічну позицію ​​раніше висловив в своєму Twitter прем'єр-міністр країни Педро Санчес. Після бесіди з главою британського уряду Терезою Мей він зазначив, що позиції обох сторін все ще далекі одна від одної.

У проекті угоди між ЄС і Великобританією,  міститься «Гібралтарський протокол», який регулює податкові питання та права на рибальство. Але іспанську сторону більше цікавить 184-я стаття договору, в якій розглядаються питання майбутніх відносин Великобританії з ЄС. Гібралтар в цьому розділі не згадується. У Мадриді впевнені, що якщо в цю статтю не внести змін, то будь-які претензії на Гібралтарську скелю і перешийок, що з'єднує півострів з материковою частиною Іспанії, в подальшому будуть неможливі.

У 1713 році Іспанія за Утрехтським мирним договором передала територію Гібралтару Великобританії, але з тих пір неодноразово висловлювала свої претензії на неї.

Print Friendly, PDF & Email