Учасники переговорів по Brexit спробують сьогодні вирішити спір навколо Гібралтару і принципової позиції Іспанії, як члена Євросоюзу, з цього приводу. Цей пункт вже назвали "останньою перешкодою" на шляху до утвердження угоди по Brexit.

Про це повідомляє Reuters.

В ході розвитку спору навколо протоки Гібралтар Іспанія вимагає внести зміни в угоду по Brexit і в політичну декларацію про новий рівень відносин між Європейським союзом і Великобританією. Мадрид вимагає вказати в документі, що будь-які рішення про спірну територію потрібно буде приймати тільки шляхом прямих переговорів з іспанською стороною.

22 листопада прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що за підсумками переговорів з британським прем'єром Терезою Мей їм як і раніше не вдалося дійти згоди щодо механізму виходу Великобританії зі складу Євросоюзу (Brexit).

"Після моєї розмови з Терезою Мей наші позиції залишаються різними. Мій уряд завжди буде захищати інтереси Іспанії. Якщо ніяких змін не буде, ми належимо вето на Brexit", - заявив Санчес.

Заява Іспанії про те, що вона заблокує договір по Brexit, якщо не буде досягнуто згоди по Гібралтару, не має підстав. Відповідно до правил ЄС договір про вихід приймається кваліфікованою більшістю, а не одноголосно.

Але лідери Євросоюзу прагнуть до одноголосного рішення в питанні Brexit.

Також Іспанії запропонували виступити з відповідною заявою в ході екстреного саміту, який заплановано на неділю, 25 листопада.

У виданні відзначили, що дипломати Європейського союзу сподіваються, що до угоди вдасться прийти вже сьогодні, але все ж можливий варіант, при якому Санчес виступить на саміті, щоб "продемонструвати рішучість і набрати очки у виборців напередодні грудневих регіональних виборів".

Print Friendly, PDF & Email