Питання щодо вступу України до Європейського союзу можна вирішити протягом декількох років. Таку заяву 23 листопада зробив президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами Київського національного торгово-економічного університету, передає УНІАН.

Порошенко спочатку порадив студентам не хапатися за дату, привівши в приклад ситуацію з безвізом. Він пояснив, що використовував помилкові дати початку дії безвізу, які сам оголошував, для «тиску на ЄС».

Потім, говорячи про вступ України до ЄС, президент зазначив, що «це не питання десятиліть, а питання років». Він додав, що все необхідне для наближення до ЄС, прописано в Угоді про асоціацію. 

«Що треба зробити - я вже чітко визначив. Якщо ви прочитаєте Угоду про асоціацію, там все це є» – сказав він, зазначивши, що Україні потрібно зокрема реформувати більшість галузей і сформувати антикорупційну інфраструктуру. 

20 вересня Верховна Рада направила в Конституційний суд для отримання висновку президентський проект закону про внесення змін до Конституції, щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору. 22 листопада нардепи проголосували за прийняття законопроекту. 

Print Friendly, PDF & Email