Генеральний прокурор України Юрій Луценко передав заяву про свою відставку президенту країни Петру Порошенко. Про це в середу, 7 листопада, повідомив прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, передає DW.

6 листопада на засіданні Верховної Ради України Луценко заявив, що ще до кінця дня напише заяву про відставку і передасть його Порошенко. Він також попросив, щоб депутати розглянули цю заяву на поточному тижні. Причиною відставки Луценко назвав небажання терпіти втручання в роботу правоохоронних органів на тлі скандалу, викликаного ходом розслідування вбивства громадянської активістки Катерини Гандзюк.

Після цього в Раді пройшло рейтингове голосування щодо відставки Юрія Луценка. Рішення було відхилено: на підтримку зміщення генпрокурора висловилися лише 38 депутатів, 116 виступили проти.

Після смертв Гандзюк активісти та правозахисники стали вимагати відставки Генерального прокурора України Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Активісти були обурені станом розслідування і звинувачували правоохоронців у неспроможності або навіть небажання виконувати свої обов’язки та розслідувати справу Гандзюк. 

Крім того адвокат Гандзюк повідомляла, що прокуратура навмисно або через некомпетентність унеможливлюють покарання замовників нападу на активістку. Вона зазначила, що прокуратура Херсонщини відхилила її клопотання про об’єднання двох справ про замах на Катерину Гандзюк. Закревська зазначила, що у протилежному випадку довести причетність замовників до замаху буде неможливо. 

Print Friendly, PDF & Email