Сейм Литви в понеділок ухвалив резолюцію, якою закликає Захід виставити Росії конкретні вимоги у зв’язку з агресією в Керченській протоці, невиконання яких спричинило б посилення санкцій. За резолюцію проголосували 79 членів литовського парламенту, двоє утрималися, повідомляє  УНН.

Цим документом парламент країни закликає по суті змінити стратегію Заходу щодо стримування російської агресії. Литовські парламентарії пропонують перейти від реагування на випади Росії до перерахування конкретних дій, які Росія повинна виконати, а в разі їх невиконання застосувати куди більш ефективні і широкі санкції.

Підготовлена ​​парламентським комітетом у закордонних справах резолюція пропонує висунути Росії такі вимоги: передати Керченську протоку і окуповані Росією території під контроль ООН, звільнити політичних в'язнів і військовополонених - громадян України.

У разі якщо це не буде зроблено, повинні бути негайно застосовані всебічні санкції, які зокрема поширюватимуться на газовий, нафтовий і фінансовий сектори, а також включатимуть виключення Росії з системи SWIFT, сказано в документі.

Про відносини України і Литви читайте в матеріалі «ЛИТВА – СОЮЗНИК І ДРУГ, ЯКОГО ОСОБЛИВО ПОТРІБНО ЦІНУВАТИ».

Print Friendly, PDF & Email