Міністр закордонних справ Росії прокоментував початок виробництва Сполученими Штатами ядерних боєголовок малої потужності, передає ТАСС. Виробництво США боєголовки W76-2 знижує поріг застосування ядерної зброї і збільшує ризик ядерного конфлікту, заявив Сергій Лавров.

"Ця тема вже була включена в торішній огляд політики Вашингтона в ядерній сфері. Вже тоді ми висловлювали серйозне занепокоєння з приводу того, що розробка таких боєприпасів малої потужності знижує поріг застосування ядерної зброї і, звичайно ж, підвищує ризик ядерного конфлікту", - сказав він .

"Як ми розуміємо, це положення переведено на мову практичних дій. Безумовно, це не додає безпеки сучасному світу", - підкреслив Лавров.

Міністр зазначив, що Москва чекає реакції європейських країн на виробництво американською стороною ядерної боєголовки. "Попередні односторонні дії США Європа вільно чи мимоволі підтримувала і підігравала їм. Маю на увазі і односторонній вихід США з Договору по ПРО [про обмеження систем протиракетної оборони], початок розгортання глобальної ПРО США, в тому числі в її натовський компоненті на європейському континенті. маю також на увазі руйнування Сполученими Штатами Договору про ракети середньої і меншої дальності, яке сталася за фактичної підтримки всього Північноатлантичного альянсу", - заявив глава МЗС РФ.

Нагадаємо, що США і Росія все ще не завершили переговорний процес стосовно порятнку ДРСМД. Зокрема, Вашингтон запропонував Москві провести переговори на зустрічі ООН в Пекіні на цьому тижні. 

Print Friendly, PDF & Email