Російська Федерація відмовилась від пропозиції обміняти затриманих російських громадян на українських  політв’язнів. Про це повідомила заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

«Мінськ. Заручники. Російські « ихтамнеты» (до речі, моє слово, треба б запатентувати) можуть і далі писати сльозливі листи Путіну. В рельсу. РФ від них відмовилася. Категорично відмовилася обговорювати передачу росіян на політв‘язнів Кремля — українців. І в рамках гуманітарної підгрупи, і в рамках ТКГ. Координатори ОБСЄ, на жаль, підіграють цій деструктивній позиції, мовляв, це мають бути двосторонні переговори», – написала Геращенко. 

«Хоч, як на мене, замість публікувати дивакуваті і малореалістичні « мирні плани» , краще б доклали більше зусиль , аби витягти бодай одного заручника, перестали боятися Кремль і вголос би звернулися др РФ з пропозицією посередництва в процесі звілтнееня російського криміналітету- на політв‘язнів», – додала вона. 

Геращенко також розповіла, що українська сторона висунула ще одну вимогу: звільнити 3 українських військових, яких бойовики утримують ще з часів трагедії Дебальцева. 

«В страшні роковини порушення Росією мінських угод і розстрілу та захоплення Дебальцева, ми звернулися з ініціативою, що готові передати трьох росіян, засуджених за злочини на Донбасі, в обмін на героїв — С. Глондаря, Б. Пантюшенка, О. Корінькова, 4 роки утримуваних в Донецьку. Реакції 0. Росія заявила, що чекає зміни влади в Україні, й що їм віддадуть тоді і засуджених росіян, і всі інші хотєлки просто так», – повідомляє Геращенко. 

Крім того на переговорах було піднято питанння катування українських заручників в тюрмах на окупованих територіях. ОБСЄ було надано інформацію про 13 громадян, яких ордло протягом цих років включали в списки на обмін, але потім з незрозумілих причин їх прізвища зникли зі списків тих, кого підтверджують і утримують. 

«Ми вимагаємо повної інформація про долі цих людей. Так само як і про долі більше 70 українців, утримання яких від нас приховують», – заявила представник України в ТКГ . 

Print Friendly, PDF & Email