Дитяча письменниця Лариса Ніцой, що отримала скандальну популярність як борець з російською мовою в Києві, занепокоєна мовною ситуацією на Закарпатті.
«Можна сказати «маячня», але на Закарпатті багато шкіл з угорською мовою навчання. Шістдесят вісім відсотків їх випускників не володіють українською – це за даними Міністерства освіти. Приїжджаємо в Берегове. Бачимо багато угорських вивісок, фінансовані Угорщиною культурні заходи, відремонтовані за її рахунок дороги. Подруга недавно сказала, що хотіла там оселитися в готелі, так українську там майже не зрозуміли. А уявімо, що через кілька років на Закарпатті хтось захоче провести референдум, як це було в Криму і на Донбасі».

Письменниця обурена й позицією влади — разом з іншими активістами вона направила листа президенту Порошенко, де нею була викладена позиція щодо проблем українізації Закарпаття, та з проханням скликати Раду національної безпеки й оборони аби розробити план дій по забезпеченню безпеки наших західних кордонів, але в підсумку була отримана лише відписка.

«Не треба плекати ілюзій щодо європейських держав. З одного боку, вони зацікавлені в мирній Україні. А з іншого, для чого їм міцний розвинений сусід?».

Рано чи пізно, впевнена Лариса Ніцой, Росія розвалиться і Польща, Румунія та Угорщина, ставитимуть перед Україною питання про повернення територій так само як вони це зробили в Криму.

Print Friendly, PDF & Email