Вселенський патріархат вирішив розпустити архієпископство російських православних церков в Західній Європі. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на видання Оrthodoxie.

За інформацією джерел видання, відповідне рішення було прийнято на зборах священного Синоду на Фанарі, Стамбул, Туреччина.

«Священний Синод Вселенського патріархату зібрався сьогодні на Фанарі. Вони вирішили розпустити архієпископство російських православних церков в Західній Європі, скасувавши патріарший томос 1999 року. Офіційна заява з подробицями скоро з'явиться!» - йдеться в повідомленні.

Зараз в Стамбулі проходить Синод Вселенського патріархату, який розглядає створення повноправної помісної церкви в Україні, яка буде рівна решті 14 церквам. Синод розгляне текст томосу про автокефалію Української православної церкви і визначить дату Собору в Україні для обрання предстоятеля.

Раніше повідомлялося, що Об’єднавчий собор української православної церкви відбудеться в грудні 2018 року, а точну дату оголосять 27-29 листопада.

Print Friendly, PDF & Email