Палата представників Конгресу США проголосувала за прийняття двопартійної резолюції в підтримку України щодо конфлікту з Росією в Керченській протоці. У документі говориться, що російські військові порушили обов'язкові до виконання міжнародних норм і домовленості. Про це повідомило посольство України у США.

"Документ закликає Росію негайно повернути судна та їх екіпаж Україні, припинити порушувати суверенітет нашої держави та чинити перепони українському судноплавству через Керченську протоку, яке має на це право згідно з міжнародними нормами і домовленостями", - йдеться у повідомленні.

У резолюції міститься заклик до президента США Дональда Трампа і союзників змусити Росію відповісти за свої дії по відношенню до України.

"У документі також наголошується багаторазові порушення Росією міжнародних норм і домовленостей шляхом триваючої агресії проти України, систематичному недотриманні російською стороною Мінських домовленостей, а також посилення агресії РФ щодо нашої держави, зокрема шляхом мілітаризації Азовського моря і блокування Керченської протоки всупереч міжнародному праву і договорами" , - повідомили у посольстві.

Як повідомлялося раніше, Міністерство закордонних справ (МЗС) України направило 27 листопада 2018 року інформацію про акт агресії Росії в Керченській протоці в Арбітражний трибунал, який розглядає спір між Україною та Російською Федерацією щодо порушення останньою Конвенції ООН з морського права в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.

Print Friendly, PDF & Email