Дохід 33,9% українців, а це близько 14 мільйонів осіб, становить менше фактичного прожиткового мінімуму. Про це повідомив Держстат.

Різниця в доходах між 10% найбагатших і найбідніших українців зменшилася за рік на 4,2%. Серед жителів міст різниця становить 4,9 рази, серед жителів сіл — 4,5 рази.

За рік в Україні скоротилося споживання картоплі — на 3%, хліба, молока і молочних продуктів — на 1%.

На купівлю непродовольчих товарів в І півріччі середнє українське домогосподарство витрачало 39% доходів. При цьому майже половину з них — на оплату послуг ЖКГ, 5% — на оновлення гардеробу, 4% — на охорону здоров’я.

Як повідомлялося раніше, Держстат оприлюднив дані щодо безробіття в Україні.

За даними Держстату, середньомісячна кількість економічно активного населення віком 15–70 років становила 17,9 млн осіб (дані наведено за результатами вибіркового обстеження населення (домогосподарств) з питань економічної активності в середньому за 2017 р.), з яких 16,2 млн були зайняті економічною діяльністю, а решта (1,7 млн) – безробітні, тобто особи, які не мали роботи, але активно її шукали як самостійно, так і за допомогою державної служби зайнятості.

Рівень зайнятості населення становив: у віці 15–70 років – 56,1%, а в працездатному віці – 64,5%. Рівень безробіття (за методологією МОП) серед економічно активного населення віком 15–70 років становив 9,5%, а працездатного віку – 9,9%.

Print Friendly, PDF & Email