Станом на 3 грудня 2018 спостерігається часткове відновлення руху суден через Керченську протоку в напрямку українських портів в Азовському морі. Про це повідомило Міністерство інфраструктури України.

«Так, частково розблоковані порти Бердянськ та Маріуполь. Судна здійснюють свій рух на вхід та вихід через Керченську протоку у напрямку українських портів. Судна зупиняються російською стороною, оглядаються, як і раніше, проте частково рух відновлено», - заявив Володимир Омелян.

За словами міністра інфраструктури, на вхід в Азовське море очікують 17 суден, на вихід - одне. Ще дев'ять судів знаходяться біля причалів портів.

Розблокування портів стало можливим завдяки скоординованим діям української влади, жорсткій та однозначній міжнародної реакції, а також завдяки увазі з боку іноземних медіа, зазначається на сайті міністерства. 

«Вчора разом із заступником міністра оборони України Анатолієм Петренко і керівником Адміністрації морських портів України ми зробили розширену спільну прес-конференцію в порту  Маріуполя для іноземних медіа. Проінформували про порушення міжнародного права з боку Російської Федерації, економічних і геополітичних загроз блокування портів Азова, а також закликали міжнародне співтовариство виступити єдиним голосом на захист демократії, миру і свободи в Україні», – повідомив Омелян.

Міністр також віддав належне ролі президента України Петра Порошенка у врегулюванні ситуації на Азові та висловив сподівання, що найближчими днями українські порти буде розблоковано повністю, а наступним кроком стане звільнення українських моряків.

Print Friendly, PDF & Email