Отець Ігор Савва із Запоріжжя відверто розповів про тиск на священиків у Московському патріархаті. Священник прослужив в УПЦ МП 24 роки, після чого його позбавили парафії та відсторонили від служби через занадто проукраїнські погляди. 

За його словами, священників одразу налаштовували, що існує тільки одна істинна церква – російська, передає Українська правда. 

Савва говорить, що пропаганду відчув майже одразу. Київський патріархат постійно називали розкольниками, нав`язували, що з його представниками не можна спілкуватися. А з початком війни, розпалювання ворожнечі сягнуло апогею, відмічає священослужитель.

«Священики починають розповідати, що у нас будуть відбирати храми. А ця тема в МП давно вже мусується, мовляв, ми у ворожому оточенні, люди нас ненавидять і треба протистояти, захищатися. А від кого захищатися? Один, наприклад, говорить: «Треба створити загони, щоб вартувати при храмах і відбити атаку «бандерівців». А інший взагалі в раж увійшов: «Треба подзвонити в «ДНР», щоб прислали нам підмогу!». Ну, як бути присутнім на таких зборах?», – запитує він.

За словами отця, у Московському патріархаті існує жорстка вертикаль влади, якій священики безпосередньо підконтрольні. Ця вертикаль позбавляє церковників будь-якої ініціативи та свободи.

Через невідповідність позиції священника тому, що пропагує МП, в Ігоря Савви забрали ключі та документи від храму Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії у Запоріжжі.  Наразі він разом із прихожанами облаштував невеличку церкву у офісному приміщенні і чекає на автокефалію Української Церкви.

Нагадаємо, що Патріарх РЦП Кирил поскаржився на втручання української влади в церковні справи. Відповідне послання він надіслав основним церковним та політичним діячам. 

Print Friendly, PDF & Email