Сполучені Штати переглядають свою роль в миротворчих місіях ООН в Африці. Радник з національної безпеки Джон Болтон і міністр оборони Джеймс Меттіс обмірковують можливість направити американські сили і ресурси в інші регіони, передає Голос Америки.

В четвер Болтон оголосив, що США більше не будуть підтримувати непродуктивні, безуспішні миротворчі місії ООН, що не мають належної підзвітності.

«Ми не будемо підкріплювати легітимність місій, в рамках яких виплачуються величезні суми країнам, які відправляють погано екіпірованих військових, які не надають належного захисту вразливим групам населення», - сказав він, виступаючи в аналітичному центрі Heritage Foundation.

США на сьогодні є провідним спонсором миротворчих місій ООН: в поточному фіскальному році (1 липня 2018 - 30 червень 2019) вони забезпечили майже третину їх бюджету, що становить 6,7 мільярда доларів.

Завдяки зусиллям колишнього постійного представника США при ООН Ніккі Хейлі Організація погодилася урізати частку США в бюджеті на 500 мільйонів доларів.

У Пентагоні підтримують таку політику. Міністр оборони Джеймс Меттіс нещодавно рекомендував вивести всіх американських військовослужбовців з миротворчої місії в Малі. За інформацією ананімного джерела, Меттіс попросив розробити варіанти, які дозволять перекинути миротворців в інші регіони.

Пентагон почав переглядати свою роль в Африці з тих пір, як в минулому році в Нігері загинули четверо американських військовослужбовців.

Крім того Джон Болтон повідомив, що США також переглядають свою роль в Південному Судані, де розміщені тисячі миротворців ООН.

Нагадаємо, що рабник з національної безпеки також заявив про неможливість проведення зустрічі між Трампом і Путіним поки Російська Федерація не звільнить українських моряків, захоплених внаслідок агресії Росії в районі Керченської протоки. 

Print Friendly, PDF & Email