Патріарх РПЦ Кирил поскаржився міжнародній спільноті на «тиск» та втручання в церковні справи з боку української влади. Про це голова РПЦ написав у своєму посланні, розповсюдженому серед предстоятелів помісних православних церков. Скаргу також було направлено Папі Римському Франциску, главі Англіканської спільноти Архієпископу Кентерберійському Джастіну Уелбі, генсекретарю Всесвітньої ради церков Олаву Фюксе Твейту. 

Крім того Патріарх вирішив звернутися і до політичних кіл: послання отримали також генсекретар ООН Антоніу Гутерріш, генсекретар ОБСЄ Томас Гремінген та президента Франції Еммануеля Макрона й канцлера ФРН Ангели Меркель як глави країн «нормандської четвірки».

В посланні йдеться про порушення прав і свобод представників духовенства і віруючих Української православної церкви Московського патріархату. За словами патріарха, єпископат в Україні намагаються примусити до участі в Об’єднавчому соборі, на якому УПЦ МП «має бути замінена на якусь нову релігійну організацію, створювану президентом України Петром Порошенко спільно з патріархом константинопольським Варфоломієм», хоча у неї «13 тисяч парафій, понад 200 монастирів і мільйони вірян». 

«Останнім часом втручання керівників світської української держави в церковні справи набуло характеру грубого тиску на єпископат і кліриків Української православної церкви [МП], Що дозволяє говорити про початок повномасштабних гонінь, – зазначає предстоятель РПЦ. 

Доказом такого втручання служать допити та обшуки, які проводить Служба безпеки України, перевірки на кордоні та звинувачення у пропаганді, публікація персональних даних єпископів на сайті «Миротворець» та вороже ставлення влади. 

Патріарх стверджує, що наявна дискримінація дає привід очікувати ще більшого порушення прав вірян та духовенства. 

Джерело: zik.ua

Print Friendly, PDF & Email