Схоже що декомунізація, яка донедавна не завала діяльності торговців артефактами все ж таки добереться до антикварів. Поки що виключно на Андріївському узвозі, але сама актуалізація теми може призвести до непередбачених наслідків.

Так, депутат Київради Владислав Михайленко заявив, що має намір звернутись до директора Департаменту культури Київської міської держадміністрації (КМДА) Діани Попової з пропозицією вжити заходів щодо припинення торгівлі сувенірами з радянською символікою на Андріївському узвозі в Києві: «У зв’язку зі складною і суперечливою політичною ситуацією в Україні жителі Києва вважають недоцільним і антинаціональним реалізацію товарів з радянською символікою на Андріївському узвозі».

Оскільки закон не може діяти виключно на території окремої вулиці, мова напевно йдеться не тільки про Андріївський, а принаймні про столицю взагалі.

Між тим, навіть у винятку якщо КМДА не робитиме жодних заходів, сама актуалізація дискурсу про торгівлю відповідними сувенірами несе загрозу для торговців антикваріатом. Як відомо, для створення неможливих умов для роботи, жодні закони непотрібні. Достатньо існування агресивних груп зацікавлених громадян, яки готові вчиняти безлади та пасивності правоохоронців. На жаль, в Україні та зокрема в Києві таких громадян немало.

Print Friendly, PDF & Email