Китай виділить Сальвадору 150 мільйонів доларів на розвиток соціальних та технологічних проектів. Про це повідомив президент Сальвадору, передає Reuters. Цей крок є останнім знаком поглиблення зв'язків між країнами, що непокоїть Сполучені Штати.

Президент країни Сальвадор Санчес Серен повернувся зі своєї першої з моменту встановлення дипломатичних відносин поїздки до КНР. Виступаючи на місцевому телебаченні президент зазначив, що під час візиту він зустрівся з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Він також повідомив, що в ході переговорів було узгоджено 13 спільних проектів, однак характер проектів залишився неназваним.

«Ця історична зустріч між урядами Китайської Народної Республіки та Республіки Сальвадор забезпечила відмінні результати. Це підтверджує, що встановлення дипломатичних відносин з Китаєм є найважливішим рішенням мого уряду в зовнішній політиці», – сказав Серен.

Крім того Китай пожертвує Сальвадору три тони рису, щоб допомогти країні, яка значно постраждала від засухи в липні та повені у жовтні. 

Адміністрація Білого Дому назвала ці кроки спланованою грою із заманювання бідних країн Центральної Америки у залежність від КНР.

Грошова допомога є спробою Китаю утвердити свої позиції на американському континенті у протистоянні зі Сполученими Штатами. Сальвадор, послідувавши прикладу Домініканської Республіки та Панами, розірвав дипломатичні стосунки з Тайванем. США одразу відкликали свого посла в регіоні. 

При цьому США та Китай почали рухатися до послаблення напруги у відносинах. Лідери країн планують провести переговори на саміті Великої двадцятки, а адміністрація Дональда Трампа навіть почала роботу над проектом нової торгівельної угоди. Потепління у відносинах намітилося після телефонної розмови між Трампом та Сі Цзіньпіном, про яку стало відомо 1 листопада. Обидва політика охарактеризували її як довгу та продуктивну. 

Print Friendly, PDF & Email