США і Китай розійшлися в думках про те, як необхідно реформувати Світову організацію торгівлі, повідомляє Reuters. Очікується, що держави-члени G20 обговорять план реформ СОТ наступного тижня на саміті Великої двадцятки в Аргентині. Раніше згоди з цього приводу не вдалося досягти на форумі АТЕС в Папуа-Новій Гвінеї.
Дискусії про необхідність реформувати СОТ виникли багато в чому через скарги Дональда Трампа про те, що організація не змогла встежити за порушенням Китаєм правил проти інтересів Сполучених Штатів.
США вимагають від СОТ суворого регулювання китайських субсидій державним підприємствам, надлишкового виробництва в металургійній і інших областях, а також передачі цінних технологій.
На прес-конференції в п’ятницю віце-міністр Китаю з торгівлі Ванг Шувен (Wang Shouwen) оприлюднив список докладних вимог і принципів, з метою прояснити позицію Китаю щодо того, які реформи підтримують основні цінності СОТ, забезпечують справедливість і захищають інтереси країн, що розвиваються.
Реформи повинні виправити дискримінацію деяких країн щодо інвестицій з боку інших країн і компаній. Ванг також зазначив, що СОТ повинна врегулювати ситуацію з призначеннями в свій апеляційний орган, які були заблоковані Сполученими Штатами. Вашингтон звинувачує суддів у перешкоджанні кампанії США проти несправедливої торговельної практики.
«Деякі країни насправді просто сподіваються зберегти свій монополістичний статус і обмежити розвиток інших держав-членів», – сказав він.