В мечеті на афганській військовій базі в нестабільній східній провінції Хост стався вибух, передає Associated Press. Інцидент відбувся незадовго до п’ятничної молитви, тому в мечеті було вже доволі багато людей. Через це загинули 27 солдатів, і ще 57 здобули поранення різного ступеня важкості. 

Що було джерелом вибуху поки не встановлено: це могла бути як дистанційна бомба, так і терорист смертник. 

Жодна терористична органіцація не взяла на себе відповідальність за вибух.

Президент Ашраф Гані в своїй заяві засудив атаку як «антиісламську та нелюдську». Він також хотів дізнатися, яким чином атаку вдалося влаштувати на території військового об’єкту, і вимагав проведення швидкого розслідування та покарання посадових осіб, які допустили уразливість афганської армії.  

«Всюди лежали солдати, а дим був настільки щільний, що важко було щось розгледіти», - сказав речник військової бази Абдулла у телефонній розмові.

Легко пораненим надають медичну допомогу в клініці на базі, а серйозно поранених доставили до сусідньої лікарні. Найбільш важких на вертольотах транспортували до медичного закладу в Кабулі.

Ця трагедія сталася лише через кілька днів після теракту під час святкування Дня народження пророка Мухаммеда в Кабулі. Тоді загинуло щонайменше 40 осіб, вдвічі більше отримали поранення.

Print Friendly, PDF & Email