У випадку відтворення донбаського сценарію у Казахстані, Росія зіткнеться з ісламськими радикалами з казахської діаспори, що мешкає у РФ. Такі погрози озвучив співголова соціал-ліберальної партії «Жосан» Айдос Садиков. — опозиціонер з Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні, під час своєї прес-конференції у Києві.

«Якщо таке, не дай Боже трапиться, то з урахуванням українського та чеченського досвіду конфлікт з Росією буде зовсім інший і перетвориться в щось схоже на Чеченську війну, тому що у нас досить багато людей, які дотримуються радикального ісламу, які і зараз вбивають, підривають силовиків. Всі ці люди в разі такого конфлікту потенційно стануть активістами і солдатами народного ополчення Казахстану. В такому випадку почнуться серйозні проблеми всередині самої Росії. Піднімуться тюркські народи, можливо, підніметься і Північний Кавказ, який поки спокійний і стабільний. Тобто це може привести до розвалу Росії ».
При цьому його дружина, редактор інформаційного порталу «BASE.KZ» Наталія Садикова, стверджує, що в Росії неназвані нею політики нібито періодично озвучують територіальні претензії до Казахстану.

«Багато казахстанці пропонують тоді згадати, що Оренбург свого часу був столицею Казахстану, що територія Астрахані належала Казахстану і там живе дуже багато казахів. Такі ось адекватні відповіді цим, скажімо так, неадекватним політикам. Але це відбувається на рівні обговорення громадян, а казахстанський МЗС ніяк на це не реагує, що ще раз говорить про те, що Казахстан — це просто губернія Російської Федерації».

Нагадаємо, що північний Казахстан є територією де переважно проживає росіяни. Водночас, сьогодні у Казахстані активно обговорюється тема щодо хвороби президента Нурсултана Назарбаєва. Отже, доволі ймовірним є й те, що у випадку його смерті Казахстан переживатиме період дестабілізації. В такому разі питання про донбаський сценарій може дійсно набрати актуальності. Таким чином, до погроз казахстанської опозиції слід ставитись принаймні серйозно, навіть якщо мова йде про опозицію, що проживає далеко від кордонів республіки.

Print Friendly, PDF & Email