Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив про майже повну готовність країни до проведення військової операції в Сирії, передає Anadolu.

«Туреччина зосередила всю міць на своєму південному кордоні і уважно стежить за подіями. Будемо раді, якщо обіцянки, дані Туреччини, будуть виконані. В іншому випадку ми зробимо кроки, які виходять із національної стратегії. Підготовка до операції в більшій мірі завершена», — сказав турецький лідер.

За його словами, якби США виконали обіцянки, дані Анкарі під час президентства Барака Обами, то Туреччині не було б потреби проводити антитерористичні операції в Сирії.

Президент підкреслив також, Туреччина не допустить перетворення зони безпеки на півночі Сирії в місце, де активно орудують терористи.

Ердоган зазначив, що мета пропозиції Анкари щодо зони безпеки на півночі Сирії — відкинути терористів від турецько-сирійського кордону. Причому процес повинен протікати під контролем Туреччини.

Президент зазначив, що Анкара щиро прагне до консенсусу в діалозі з США, Росією і іншими силами, але це не означає, що вона буде сидіти склавши руки і спокійно спостерігати за тим, що відбувається в регіоні.

Ердоган також додав, що він прекрасно розуміє, що сили, які намагаються затягнути реалізацію планів Туреччини по боротьбі з терористами в Сирії, прагнуть посилити злочинні групи біля турецького кордону для подальшої дестабілізації ситуації в самій Туреччині.

Політик підкреслив, що Анкара дасть рішучу відповідь на будь-які нападки на адресу Туреччини, а вороги Туреччини заплатять за це найвищу ціну. 

Раніше прес-секретар Ердогана заявляв, що саме Туреччина контролюватиме зону безпеки, яку планується створити на кордоні з Сирією. 

Print Friendly, PDF & Email