Колишній голова СБУ Валентин Наливайченко вважає, що Петро Порошенко бездарно змарнував нагоду донести «українську позицію по Криму» під час місячного головування Києва в Радбезі ООН. На думку Наливайченка, президент не використав можливість, щоб виступити з високої трибуни аби озвучити «українську позицію, український план та українські вимоги».

Валентин Наливайченко також протиставляє Порошенкові дії його сербського колеги Томіслава Ніколіча, який в рамках брифінгу щодо Косова презентував 27 лютого цього року в Раді Безпеки ООН сербську позицію, сербський план і сербські вимоги щодо Косова.

«Україна, як засновниця ООН як непостійний член і головуюча в РБ ООН, як жертва агресії, мала зайняти у лютому більш активний позицію і продемонструвати високу присутність, попри те, що проекти наших заяв і резолюцій блокуються Росією, але ми повинні на весь світ кричати про свою біду, про свій біль, про свої вимоги. І це повинен був зробити глава держави».

Таку «слабкість» президента Порошенка Наливайченко пояснює корумпованістю президента та його оточення, які завжди побоюються звинувачень у корупції, а тому не можуть ставити незручні запитання і вимагати від колег відповіді на них.

«Недоброзичливці кажуть, що президент не поїхав в Нью-Йорк, тому що не отримав підтвердження на широко анонсовану зустріч з президентом США Дональдом Трампом. Не хочу вірити в це, хоча, якщо це правда, то на шальках терезів повинна переважити можливість звернутися до всього світу з найважливіших для України питань».

Print Friendly, PDF & Email