Російські правоохоронці провели низку обшуків в у зв’язку зі справою про розкрадання грошей в страховій компанії «Росія», що пов’язана з українським підприємцем Віктором Пінчуком. Обшуки стосувались колишніх менеджерів компанії, афільованих з нею фірм, уключаючи адвокатську агенцію, що захищає інтереси страховиків.

За версією слідства, у 2013 році страхувальниками було вкрадено понад 1 млрд руб. (Приблизно $ 17 млн), а кошти виведені в кіпрські офшори. Головним фігурантом розслідування є український підприємець Віктор Пінчук. Саме він контролював діяльність страхової компанії «Росія» з 2009 року. На думку слідства, принаймні частина викрадених коштів була використана Пінчуком для фінансування виборчих кампаній президента України Петра Порошенка, а в 2016 році та кандидата у президенти США Гілларі Клінтон.

Нагадаємо, що Віктор Пінчук, який починаючи з 2004 року тримався подалі від політики, знову опинився в центрі уваги після публікації у «The Wall Street Journal» статті, в який закликав українців до «хворобливих компромісів» заради миру та відновлення україно-російських економічних зв’язків. Стаття викликала негативну реакцію української влади, а сам Пінчук був звинувачений у зраді.

Print Friendly, PDF & Email