Мені стало відомо, що нинішній Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба був процесуальним керівником у справах щодо учасників Революції Гідності, коли працював прокурором Пустомитівського району Львівської області.

Пізніше за переслідування автомайданівців і борців за свободу України він мав бути люстрованим, згідно з пунктом 12 частиною 2 статті 3 Закону «Про очищення влади». Проте його хороший знайомий і на той час в.о. Генерального прокурора Олег Махніцький взяв Трубу під своє крило, перевів на роботу в Київ до Генпрокуратури та в результаті маніпуляцій вивів його з-під люстрації.

У підтвердження цього публікую скан відповіді, яку я отримав від Генпрокуратури у відповідь на мій депутатський запит. Там чорним по білому виписаний механізм виводу Труби з-під люстрації. На початку березня 2014 року скасовується рішення суду, яким амністовувався учасник Революції Гідності й ухвалюється нове, яким Труба фактично визнається порушником прав людини. Але саме цей трюк і надав можливості обрати Трубу Директором ДБР.

Ось вам і приклад впровадження реформи правоохоронної системи: у Романа Труби немає ні морального, ні законного права очолювати такий необхідний нам орган.

Віталій Купрій

Матеріал надано «Резонансом»

Print Friendly, PDF & Email