Контроль над Палатою представників у четвер переходить до демократів, які прийшли до влади на обіцянках поліпшити якість державного управління для простих американців, передає Голос Америки. Однак перш ніж перейти до виконання передвиборчих обіцянок їм доведеться домогтися припинення шатдауна.

Коли Конгрес збереться на 116-ю сесію, перші голосування будуть носити процедурний характер — прийняття регламенту палати і обрання нового спікера, яким, імовірно, стане демократ з Каліфорнії Ненсі Пелосі.

Однак незабаром після цього, вже в четвер, нова більшість перейде до пари законопроектів про фінансування тих секторів уряду, які були закриті через суперечки про виділення коштів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою, на чому наполягає президент Дональд Трамп.

На думку видання, це стане безрадісним початком роботи нової більшості, яке може закласти основу для швидкої конфронтації з підконтрольним республіканцям Сенатом і Білим домом.

«Насамперед ми займемося припиненням безрозсудного трамповского шатдауна та поновленням роботуиуряду», — заявив конгресмен Хакім Джеффріс, майбутній глава демократичної фракції в Палаті представників.

«Після цього ми звернемо увагу на те, щоб повернути нашу демократію до життя і повернути наш уряд народу», — додав він.

На даний момент демократи в Палаті представників в цілому готові проголосувати за відкриття уряду, не виділяючи грошей на будівництво стіни, яких вимагає Трамп.

За словами Джеффріса, в той час як Трамп хоче «даремно витратити мільйони доларів платників податків на середньовічну стіну», демократи хочуть чітко окреслити свою позицію, виступаючи проти витрат, які, на їхню думку, ніяк не підвищать безпеку кордону.

Print Friendly, PDF & Email