Україна продовжить відправляти судна через Керченську протоку, незалежно від того, подобається це росіянам чи ні. Наступного разу українські моряки можуть взяти на борт міжнародних спостерігачів. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив радник Президента України, радник міністра оборони Юрій Бірюков, коментуючи заяву секретаря РНБО Олександра Турчинова про підготовку нового проходу через Керченську протоку, передає УНН.

«Тут все дуже просто. Згідно з міжнародними домовленостями, законами, угодами, українські військові кораблі мають право безперешкодного проходу з Чорного в Азовське море і навпаки. Кінець історії. Так, ми продовжимо це робити, незалежно від того, подобається це росіянам чи ні. Ми і далі будемо це робити», - підкреслив Бірюков.

Він також додав, що наступного разу вони візьмуть з собою міжнародних спостерігачів і нехай тоді Росія спробує зобразити щось подібне. 

При цьому, Бірюков згадав, за яких обставин сталася агресія РФ в Керченській протоці.

«Треба пам'ятати: те, що сталося в листопаді, - це суміш всього. По-перше, росіяни самі провокували, тому що вони напевно розраховували на те, що наші військові відкриють вогонь. Тоді вони отримали б повний спектр доказів того, що ми вели себе агресивно. Треба ще й пам'ятати, що наші кораблі були захоплені в міжнародних водах. Тобто, це вже за межами всіх оповідань росіян про те, що хтось із наших кораблів порушив територіальні води. Води чого, Криму? Крим - це Україна. Тому так, наші кораблі будуть ходити і надалі. Ми не можемо сказати: «Ми злякалися, і більше не підемо», - заявив радник Президента

Print Friendly, PDF & Email