Вже чотири роки пройшло з трагедії 2 травня, коли під час масових заворушень в Одесі загинули 48 осіб. В результаті пожежі в Будинку профспілок 32 людини загинули від опіків і задимлення, 10 ‒ вистрибнули з вікон, рятуючись від полум’я. 6 людей померли від вогнепальних поранень або каліцтв, завданих палицями та камінням під час боїв на Грецькій площі. Ще 250 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості. І хоча слідство встановило, що заворушення були організовані та завчасно сплановані, досі ця справа тупцює на місці та жоден з причетних до злочинів не поніс покарання.

Екс-заступник начальника Головного слідчого управління МВС України, Заслужений юрист України, радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА», Григорій Мамка прокоментував ситуацію: «Вже чотири роки пройшло з трагедії, але справа не зрушилась жодним чином. Слідству не вдалося визначити ні організаторів, ні активних учасників: хто збирав людей, хто провокував їх ­­– жодної відповіді. За перші 2 роки більше 50 осіб були притягнуті до відповідальності, але це тільки рядові виконавці, а до організаторів так і не дійшли. Правоохоронні органи не використали тієї доказової бази, яка була зібрана на першому етапі, зокрема, щодо посадових осіб, які безпосередньо відповідальні за ці події, та їхньоїслужбової халатності. Окрім того, деяким дали можливість втекти за кордон. На мою думку, суспільство так і не отримало відповідей і останні 2 роки справа навмисно гальмується. Остаточна крапка в цій справі ще довго не буде поставлена, адже для цього потрібна серйозніша слідча робота та політична воля у сприянні розслідуванню. Зараз це, нажаль, не відбувається».

Олександр Соловйов, лідер партії «РОЗУМНА СИЛА», підтримав думку Григорія Мамки: «Причина може бути тільки одна: влада не хоче знайти винних. Так само, як не даються відповіді на питання щодо подій на Майдані. Але люди загинули, і рано чи пізно відповіді будуть надані. Найімовірніше, це відбудеться не за нинішньої влади. І цілком можливо, що хтось відправиться в Гаагу замість Мальдів».

Нагадуємо, що 18‒20 лютого цього року виповнилося чотири роки з трагічних подій на Майдані Незалежності в Києві. Тоді під час сутичок протестувальників і правоохоронців загинули понад 100 активістів Євромайдану і 19 працівників міліції. Розслідування вбивств продовжується до цього часу. Аналогічно трагедії в Одесі, винні в розстрілах досі офіційно не названі.

Григорій Мамка

Print Friendly, PDF & Email