Доки Мінфін підраховує збитки від блокади Донбасу, керівник інформаційно-аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов порахував, що найближчим часом може статися із курсом гривні відносно долара та до яких наслідків це призведе.

«Без донбаського антрациту, без сировини для металургійної промисловості, якщо зав’язати на побут, ми отримуємо досить сумний сценарій. Можна любити чи ні Ахметова, але 20 відсотків валютної виручки дають сьогодні підприємства ГМК. Сьогодні негативне сальдо торгового балансу України більше 4 мільярдів доларів. Після блокади, думаю, ця різниця збільшиться добре якщо не в два — три раза.Что буде в цих умовах з курсом гривні, можна тільки здогадуватися. При курсі 45 — 50 за долар зрозуміло, куди підуть ціни », — вважає Золотарьов.

«Але при цьому ніхто не буде підвищувати ні зарплат, ні стипендій, — додає політолог. — Тому неважко здогадатися, хто оплатить гри патріотів, РНБО, Банковій, на редутах в Кривому Торці і Бахмуті навколо блокади. Все це оплачувати будуть громадяни України, причому наслідки можуть виявитися вельми довгограючі і сумними. Питання повної деіндустріалізації України в світлі подій, які ми спостерігаємо, просто буде форсований».

Нагадаємо, що ще місяць тому президент України Петро Порошенко, засуджуючи блокаду, поскаржився, що її введення коштуватиме 300 тисяч робочих місць українців. Зараз же держава сама очолила блокаду Донбасу.

Print Friendly, PDF & Email